דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הרפורמה במחלקת הגבייה
מחיר למשתכן
הסדרי החנייה החדשים בעיר
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
היכל התרבות
התנדבות
הקתדרה העממית
הנחיות למניעת יתושים ונחשים

משלחת משרלוטנבורג התרשמה מפעילות הנוער באור יהודה

6/05/2018 16:20
משלחת משרלוטנבורג התרשמה מפעילות הנוער באור יהודה

משלחת מגרמניה מהעיר התאומה של אור יהודה, שרלוטנבורג-וילמרסדורף, הגיעה בשבוע שעבר לביקור בארץ כחלק מחיזוק היחסים בין שתי הערים. מטעם העיר התאומה הגיעו שלושה נציגים: ראש העיר, ריינהרד נאומן, חברת מועצה וסגנית ראש העיר, הייקה שמידט-שמאלץ, ומנהלת תחום הנוער במערך הקהילה, רבקה אקהרט.

 

אירוח המשלחת כלל ביקור מקיף בעיר יחד עם סיורים באתגרים תיירותיים בארץ כגון מצדה ועין גדי, כאשר הנושא העיקרי בביקור היה הטיפול בנוער, נושא שעולה בקנה אחד עם זכיית יחידת הנוער באור יהודה במקום ראשון הארצי.

 

המשלחת הגיעה למחלקת הנוער, שם הוצגה פעילות המחלקה הכוללת על ידי מנהל האגף, יסף זית. בהמשך סיירו חברי המשלחת במוקדי הפעילות של האגף, במרכז היזמות יוניסטרים, במועדון סח"י, בפעילות השטח של שבט הצופים בקרב ילדי השכונות, בשבט הצופים עצמו ואפילו התארחו בסלון של חגית נאווי עמבר, אחת הדמויות המובילות את פעילות "קפה אימא" בעיר.

 

למחרת הגיעו חברי המשלחת למועדון הקשישים ברחוב הפלמ"ח והתקבלו על ידי המנהלת דינה עמי ומיכל. האורחים סיפרו מעט על משמעות החיבור בין הערים ובין העמים, וחשוב מכך הקשיבו לסיפורה של רחל , ילידת לוב, שתיארה את תלאות השואה שעברה כילדה קטנה: סיפור שלא רבים מכירים על הקשיים והתהפוכות שעברו על יוצאי צפון אפריקה במדינות שנכבשו על ידי בנות הברית של גרמניה הנאצית.

 

שיא הביקור היה בפגישת עבודה בלשכת ראש העיר בה הוחלפו רשמים על הביקור החולף וכן סוכמו העקרונות לחילופי משלחות לשנה הקרובה.

את שהותם בישראל חתמו חברי המשלחת במנגל ל"ג בעומר יחד עם צוות מוקד 106. חברי המשלחת ציינו לקראת עזיבתם כי למדו הרבה מאד מהפעילות הייחודית בקרב בני הנוער וכי ניתן ללמוד הרבה מאוד מהנעשה באור יהודה לטובת יישום בעירם.

negishut icon עבור לתוכן העמוד