דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
התנדבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
הקתדרה העממית
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
היכל התרבות
רישום לצהרונים
מחיר למשתכן
הסדרי החנייה החדשים בעיר

אירוע "נשים גיבורות" עם השרה גילה גמליאל נערך במרכז מורשת יהדות בבל

10/04/2018 09:00
אירוע "נשים גיבורות" עם השרה גילה גמליאל נערך במרכז מורשת יהדות בבל

במרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה נערך אירוע מיוחד בסימן "נשים גיבורות" בהשתתפותה של השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל. באירוע התקיים פאנל בהנחייתה של העיתונאית רינה מצליח, בו השתתפו לוחמות המחתרת החלוצית בעירק ואסירות ציון כרמלית אגם, רוממה לב ואודרי דיין. במהלך האירוע הופיעה הזמרת והיוצרת שיפרה פרץ, הידועה בשילובה בין המזרח והמערב ביצירותיה.

 

בפאנל גוללו שלוש הנשים את סיפור פעילותן כלוחמות במחתרת החלוצית בעיראק, בתפקידי מפתח גבריים ומשמעותיים. הן סיפרו כיצד הצליחו לפרוץ את המסורת השמרנית של תקופתן והשתלבו בזרועות התנועה החלוצית, כתף אל כתף לצד הגברים, הבריחו נשק, לחמו, נתפסו ונכלאו במאבקם להגן על היהודים בעירק ולעלות לארץ לישראל. עליזה דיין חממה, מנהלת המרכז ליהדות בבל, אמרה: "לכבוד יום האישה הבינלאומי בחרנו להפנות את הזרקור אל סיפוריהן של הנשים המופלאות הללו שגילו אומץ לב וגבורה רבה והיו פעילות מחתרת באופן שוויוני לעמיתיהן הגברים".

 

השרה גילה גמליאל, שניצלה את ההזדמנות לסיור מודרך במוזיאון, והתרשמה מהסיפורים ומהאוספים הנדירים של תשמישי היודאיקה והמיצגים השונים במוזיאון, סיפרה בהתרגשות: "סיפור יהודי שלם, על הצד המערבי כמו על הצד המזרחי שלו, הוא אינטרס לאומי של כולנו. ליהדות עירק ולהיסטוריה המפוארת שלה שמור פרק חשוב בתולדות ישראל".

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד