דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
התנדבות
היכל התרבות
הקתדרה העממית
מחיר למשתכן
הרפורמה במחלקת הגבייה
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הסדרי החנייה החדשים בעיר
חוגים ופעילויות לכל המשפחה

בית הספר אהוד מנור מצטיין שנה שלישית ברציפות

בית הספר נבחר השנה כמצטיין בזכות פעילות מפתח הל"ב (החינוך לחיים בחברה), אותה הוא מקיים לאורך השנה וזוכה להוקרה כבית ספר מוביל בתחום החינוך החברתי-ערכי. אורנה חביב המנהלת: "אנו פועלים מתוך אמונה שדמות הבוגר שנרצה לראות הוא בוגר בעל מצוינות ערכית לצד מיומנות לימודית"
4/12/2017 09:00
בית הספר אהוד מנור מצטיין שנה שלישית ברציפות

בית הספר אהוד מנור באור יהודה זכה בשבוע שעבר זו השנה השלישית ברציפות בפרס הוקרה כבית ספר מצטיין על פועלו בשילוב חינוך לערכים בתחומי דעת שונים, וכן בפעילותו הבלתי פורמלית. את פרס ההוקרה קיבלו בגאווה מנהלת בית הספר אורנה חביב ומדריכת החינוך החברתי יפית שמואלי, באירוע שנערך במכון מופת בתל אביב, שם התקיים יום עיון ארצי לפיתוח תפיסת עולם ערכית באורח החיים הבית ספרי.

במעמד קבלת הפרס ציינה מנהלת בית הספר, אורנה חביב: "בית הספר שם דגש על התנהגות ערכית מיטבית, ומבצע לאורך כל השנה תהליכי למידה, משוב והערכה, תוך הקפדה על פיתוח התחום מתוך אמונה שדמות הבוגר שנרצה לראות הוא בוגר בעל מצוינות ערכית לצד מיומנות לימודית".

יש לציין כי במסגרת תפיסה זו מקיים בית הספר שיעורים קבועים במערכת השעות בנושא התנהגות ערכית, שבהם התלמידים משוחחים ומדמים סימולציות של סיטואציות יומיומיות המזמנות התנהגות ערכית. בשיעורים אלו התלמידים גם יוצרים, כותבים ועובדים במסגרות קבוצתיות וכיתתיות המאפשרות להטמיע בהם התנהגויות ערכיות-חברתיות. כחלק מהראייה ההוליסטית של הצוות החינוכי, בכל חודש בית הספר מעניק תעודות הצטיינות לתלמידים שבלטו בהתנהגותם הערכית. בית ספר אהוד מנור דוגל בשילוב החינוך לערכים גם בתחומי הדעת הנלמדים, ומעודד את התלמידים לדון בערכים בנושאים הנלמדים בשיעורים השונים: אומנות, מתמטיקה, מולדת, מדעים וכדומה.

בשנה שעברה החלו תלמידים מבית הספר להעביר שיעורי חינוך בנושא ערכים. במסגרת היוזמה, התלמידים מכינים את תוכן השיעור, מתאמים עם המורות ומעבירים שיעורים לתלמידים בכיתות אחרות. פעילות זו, שקיבלה את השם "שגרירי מפתח הל"ב", זיכתה בין השאר את בית הספר פעם נוספת בפרס הוקרה על פעילותו החינוכית חברתית.

ראש העיר, ליאת שוחט, ציינה: "זו גאווה גדולה לזכות פעם נוספת בפרס הזה, שמעיד יותר מכל על האיכות, הן של הצוות החינוכי והן של התוכן החינוכי שמעניק בית הספר לתלמידיו. בית הספר מצליח שנה אחרי שנה לשלב הטמעת ערכים לצד טיפוח מיומנויות למידה, ועל כך מגיע לו ציון לשבח".

negishut icon עבור לתוכן העמוד