דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הקתדרה העממית
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הרפורמה במחלקת הגבייה
היכל התרבות
התנדבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
מחיר למשתכן

התערוכה "קול חתן וקול כלה" מוצגת במרכז מורשת יהדות בבל

באווירה חגיגית במיוחד נפתחה השבוע תערוכת קבע חדשה במוזיאון באור יהודה העוסקת בערב הקידושין. את התערוכה פקדו בערב הפתיחה מעל 350 מבקרים מכל רחבי הארץ
4/12/2017 07:00
התערוכה "קול חתן וקול כלה" מוצגת במרכז מורשת יהדות בבל

תערוכת קבע חדשה "קול חתן וקול כלה" נפתחה בשבוע שעבר במרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה. הקמת התערוכה התאפשרה הודות לתרומתם הנדיבה של צאלח וקטי מזין ז"ל, ונדיבותם של בני משפחתם שמימשו את צוואתם. לתערוכה הגיעו מעל ל-350 מבקרים מרחבי הארץ, שהשתתפו בשמחה ובהעלאת הזיכרונות מליל הכלולות.

 

המיצגים האותנטיים מעירק עוררו התפעלות רבה והעלו געגועים של המבקרים למראה מיטת האפריון המפוארת, מצעי המשי הרקומים, שידת האיפור והשטיחים. במקביל, במסגרת התערוכה מוקרן סרט מרתק שחושף את עדויותיהן האישיות של נשים מהחוויה האישית שלהן בערב כלולותיהן.

 

האוצרת אורלי בחר לוי סיפרה למבקרים על דרך התהוותה של התערוכה, על מנהגי חתונה שהיו נהוגים בעיראק, המוצגים הייחודיים והטכנולוגיה המתקדמת והאינטראקטיבית המקרבת את מבקרי התערוכה לתכנים ולמנהגים שברובם נותרו נחלת העבר.

 

עליזה דיין חממה, מנכ"לית המרכז, ציינה: "בהכנת התערוכה הושקעו משאבים רבים ומחקר מעמיק שמאפשרים להציג באופן אותנטי את ליל הכלולות כפי שהיה נהוג בקרב יהודי עירק בעבר הרחוק".

negishut icon עבור לתוכן העמוד