דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הרפורמה במחלקת הגבייה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הקתדרה העממית
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
היכל התרבות
התנדבות
מחיר למשתכן

בית ספר אלונים עלה לשלב השלישי בחידון חקר החלל

נבחרת חקר החלל של אלונים העפילה שלב נוסף בתחרות חקר החלל והאסטרונומיה הארצית. ראש העיר, ליאת שוחט, בירכה את הנבחרת: "ההשקעה וההתמדה שלכם הביאה להישגים מרשימים מאוד בתחרות בשנה שעברה ואין לי ספק שתגיעו לתוצאה מרשימה גם השנה"
4/12/2017 11:00
בית ספר אלונים עלה לשלב השלישי בחידון חקר החלל

בית ספר אלונים באור יהודה ממשיך לקצור הצלחות: אחרי שבשנה שעברה זכתה הנבחרת הבית ספרית בציון לשבח בתחרות חקר החלל והאסטרונומיה הארצית, גם השנה מתקדמים התלמידים של אלונים לשלבים המכריעים בתחרות היוקרתית המופעלת על ידי המרכז הארצי למצוינות בחינוך. את הנבחרת מובילה המורה אילה גורן.

נבחרת החלל של בית הספר עברה תחילה את שלב א' בתחרות שכלל חידון בנושא מערכת השמש, ירחים במערכת השמש ותנועת כדור הארץ. אחריו צלחה הנבחרת גם את שלב ב', שבמסגרתו הקימה, ביצעה וניהלה תחרות קהילתית בנושא "עד גיל 21 תגיעו לירח". תלמידי הנבחרת קיימו את התחרות בין התלמידים בבית הספר ולימדו אותם על הירח ועל משימת אפולו 11.

כחלק מההפעלה, הגישו התלמידים המשתתפים לתחרות תוצרים מגוונים כגון שירים, דגמים וציורים בנושא הנחיתה על הירח. הנבחרת הפעילה את התחרות גם מול אוכלוסיות נוספות המשתפות פעולה עם בית הספר, כמו דיירי מרכז היום לקשיש, ילדי גן הדר, הורים ומשפחות ובתי ספר בחו"ל ששלחו גם הם תוצרים לתחרות.

בתחילת ינואר יגיעו התלמידים להתחרות בשלב ג', שבו הם ייטלו חלק בחידון און ליין מול בתי ספר אחרים בנושאי כוכבי לכת, משימות מאוישות לירח והמאמצים שנעשים כדי להגיע שוב לירח. בנוסף,  התלמידים יבצעו חקר מדעי הקשור בתנועת הירח בשמיים.

מירית מויאל, מנהלת בית הספר, ציינה בעקבות עליית השלב בתחרות: "העובדה שבית הספר מעפיל זו השנה השנייה לשלבי התחרות האחרונים ואף זוכה לשבחים נובעת מהשקעה אין סופית של צוות המורים המחויב והמסור לצד האמונה כי מצוינות כל אחד יכול". ליאת שוחט, ראש העיר, הוסיפה: "העבודה הקשה של הצוות החינוכי מקבלת ביטוי בשטח, ואין משמח מלראות את התפוקות בהעצמת והעשרת התלמידים. אנו נמשיך להשקיע בתחומי המדעים בבתי הספר כדי לאפשר לתלמידים שלנו להצטיין ובעיקר כדי להעניק להם את ההזדמנות להביא לידי ביטוי את הכישורים שלהם".

negishut icon עבור לתוכן העמוד