דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
היכל התרבות
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הקתדרה העממית
הסדרי החנייה החדשים בעיר
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
התנדבות
רישום לצהרונים
הרפורמה במחלקת הגבייה
מחיר למשתכן

דודי אמסלם באור יהודה: "המדינה חייבת לעזור"


יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה בכנסת ביקר בעיר והבטיח לסייע במציאת פתרון לתושבי השכונות הדרומיות הסובלים מרעש המטוסים וכן בקידום תכניות להקמת בית העלמין לתושבי אור יהודה
2/11/2017 13:00
דודי אמסלם באור יהודה: "המדינה חייבת לעזור"

יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה בכנסת, ח"כ דודי אמסלם, ביקר השבוע באור יהודה ונפגש עם ראש העיר, ליאת שוחט, וסגניה, עוזי אהרון ואפי גוטמן, כדי לסייע בנושאים העומדים לפרק מבחינת העיר, ובראשם היעדר בית עלמין לתושבי אור יהודה. אמסלם סייר תחילה בבית ספר אהוד מנור כדי להתרשם מהמבנה המשלים של בית הספר שהוקם הקיץ, וביקר בכיתות הלימוד ובשאר איזורי בית הספר שהוקמו בסטנדרטים גבוהים, והביע התלהבות רבה ממה שראה.

 

לאחר מכן, נערכה תצפית מעל למבנה הטרמינל סנטר המשקיפה אל עבר השכונות הדרומיות. ליאת שוחט בחרה בכוונה לקחת את אמסלם לנקודה זו כדי להציג בפני אמסלם את הקרבה של נחיתת המטוסים אל בתי התושבים בשכונות הדרומיות בעיר, ואמרה לו: "כך אי אפשר לחיות. החיים בשכונות הללו הפכו בשנים האחרונות לבלתי נסבלים. אין שום אפשרות לגור ברעש כזה. התושבים שלנו מתגוררים בבתים שעבר זמנם, והמדינה עומדת מנגד וחייבת לסייע לאנשים אלו לחיות בכבוד". אמסלם השיב לה: "מפריע לי מה שאנחנו רואים כאן. זה לא יכול להיות. על המדינה לשפץ על חשבונה את הבתים הללו או לייצר מודל כלכלי שיאפשר לשפר את המצב".

 

בהמשך עברו המכובדים לקיים דיון מקצועי בלשכת ראש העיר, שם פרסה שוחט בפני יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה את תכניות הפיתוח לשנים הבאות של אור יהודה, אך הדגישה כי אחד הנושאים הכאובים ביותר הוא היעדר בית עלמין עבור תושבי העיר. שוחט ביקשה את הסיוע של אמסלם לקדם את התכניות להקמת בית עלמין איזורי מדרום לכביש 412, ואמסלם מצידו הבטיח לסייע ככל הניתן.

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד