דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הרפורמה במחלקת הגבייה
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הסדרי החנייה החדשים בעיר
התנדבות
היכל התרבות
הקתדרה העממית
מחיר למשתכן

שלוש גינות סיפור הוקמו באור יהודה

19/04/2017 10:00
שלוש גינות סיפור הוקמו באור יהודה (הגדל)

שלוש "גינות סיפור" הוקמו בשבוע האחרון באור יהודה. מדובר בפינות שהוקצו בגינת רמז, בגינת השיטה ובפארק נווה רבין, ובהן המבקרים הרבים יכולים ליהנות מסיפורים שמושמעים באמצעות עמדה פשוטה לתפעול בלחיצת כפתור, כשבסמוך אליה הוצבו פינות ישיבה מפנקות לילדים ולהוריהם.

 

 

בכל פינת סיפור בוצעה מעבר להצבת העמדה גם עבודת גינון ייחודית שמתאימה לאופייה של הגינה. בכל עמדה ישנם שלושה כפתורים המשמיעים שלושה סיפורים שונים בהקראה ובהפקה מיוחדת לאור יהודה. הסיפור הראשון הוא סיפור תנ"כי המגולל את בריאת העולם דרך עיניו של ילד שחולם. הסיפור השני הוא סיפורה של העיר אור יהודה המושמע על ידי בן ואב המקיימים טיול מיוחד בעיר, והסיפור השלישי הוא סיפור עץ המוצצים שחיברה לי טרכטמן ומוקרא על ידי ראש העיר ליאת שוחט עצמה.

 

 

במהלך השבועות הקרובים תושלם ההצללה בשלוש הגינות הללו ויוצב ריהוט גן נוסף שיכלול עמדת טעינה סלולארית לטלפונים עבור הורים המגיעים עם ילדיהם לשמוע סיפור בגינה הציבורית. את הפרויקט קידם יועץ ראש העיר, יואל לוי, בשיתוף אגף שפ"ע בראשות שמעון דנוך.

 

ראש העיר, ליאת שוחט, ציינה: "גינות סיפור הן מיזם ייחודי שהיה חשוב לנו לקדם כדי להוסיף נדבך חשוב לגינות הציבוריות בעיר. כאם לילדה בגיל שנה וחצי אני מכירה היטב את הסקרנות של הילדים למצוא פעילויות חדשניות בגינות מעבר למתקנים שנמצאים בכל גינה. אני שמחה להסתובב בגינות הללו ולראות את ההתעניינות ההולכת וגוברת במיזם הזה, ואנחנו נפעל להרחיב אותו בהמשך גם לגינות נוספות בעיר".

negishut icon עבור לתוכן העמוד