דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
התנדבות
הרפורמה במחלקת הגבייה
מחיר למשתכן
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הקתדרה העממית
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
היכל התרבות

בנות המחול השתתפו במשלחת רשמית לניו יורק

19/04/2017 10:00
בנות המחול השתתפו במשלחת רשמית לניו יורק (הגדל)

 

להקות המחול של המשכן למוסיקה ולמחול במתנ"ס אור יהודה חזרו בשבוע שעבר ממשלחת עירונית רשמית לניו יורק. כ-20 בנות, שנבחרו להשתתף בתכנית השתלמות ייחודית, ביקרו בשניים מבתי הספר המקצועיים המובילים בעולם בתחום במסע שנמשך תשעה ימים: בית הספר למחול ע"ש אלווין איילי ובית הספר ג'וליארד ללימודי מקצועות הבמה. עד היום, זכו באפשרות הזו רקדנים בודדים, אך בפעם הראשונה יצאה משלחת עירונית רשמית להשתלמות זו בזכות קשריה המצוינים של מנהלת בית הספר למחול, אורטל חתוכה וחברת ארט טרוול עם גורמים שונים בתעשייה.

 

 

ההשתלמות שבה השתתפו בנות המחול כללה בין השאר צפייה במופעי ברודווי מרהיבים וסדנאות ריקוד עם המורים המובילים בעולם. אחד המוקדים החשובים בביקורה של המשלחת היה בברודוויי דאנס סנטר שנחשב לאחד מבתי הספר הידועים והמקצועיים ביותר בעולם למקצועות המחול. מדובר בבית ספר שהיה הראשון שאפשר שיעורי ריקוד חופשיים לתלמידים שאינם במסגרת לימודית קבועה, וכיום הוא מציע למעלה מ-200 שיעורים בשבוע במקצועות מחול מגוונים כמו ג'אז, סטפס, בלט, מודרני, היפ-הופ, תיאטרון, ועוד. רקדנים ושחקנים כמו בט מידלר, בריטני ספירס, מדונה ואליזבת בארקלי לקחו שם שיעורים, ומרבית מופיעי ברודווי לוקחים שם שיעורים באופן קבוע כדי לשמור על גיוון ומקצועיות. בבית הספר קיבלו בנות המשלחת כעשרה שיעורים בסגנונות וברמות שונות.

 

 

בנוסף, ביקרו בנות המשלחת בבניין להקת המחול ע"ש אלווין איילי. מדובר בלהקה שהוקמה בשנת 1958 שהורכבה תחילה מרקדנים שחורים. היא הוקמה על מנת להגיע לקהל השחור ולהביע את הצדדים השונים של האוכלוסייה הזו דרך המחול עבור הקהל הרחב. עם השנים, אגב, הרכב הרקדנים הפך להטרוגני והתווספו רקדנים לבנים ויפנים כדי לאפשר הופעות גם מול קהל לבן. רקדניות המשלחת עברו סדנה פרטית בטכניקת הורטון הידועה עם אחד ממורי בתי הספר המפורסמים ביותר.

 

שיאו של הביקור היה בבית הספר ג'וליארד, בית הספר הגבוה ללימודי מקצועות הבמה. בית הספר נוסד לפני למעלה מ-100 שנה, ונחשב לאחד מבתי הספר הטובים ביותר בעולם ללימוד מוסיקה, מחול ותיאטרון, כשמוסיקאים, רקדנים ושחקנים רבים כמו רובין וויליאמס, יו יו מה, וויליאם הארט ורבים נוספים למדו בו.

 

אורטל חתוכה, מנהלת תחום המחול, מסכמת: "הרקדניות שהשתתפו במשלחת ספגו חוויה אישית וקבוצתית נהדרת וממש גילו אחת את השנייה מחדש. שמחתי לקחת חלק במסע המדהים הזה שלהן, כשכל המורים והרקדנים שסבבו אותן לא הבינו איזה אומץ יש להן להתמודד בגיל כזה עם רקדנים בוגרים מהן בהרבה, שרואים לפעמים רק בסרטים. הם עמדו לידן וביצעו איתן שיעורים. כולם אמרו פה אחד שאם הבנות הללו ימשיכו בדרך הזו, נכונה להם הצלחה רבה ולא רק בתחום המחול בין ארבע קירות בסטודיו, שכן ידוע שרקדנים זה עם נדיר שבעזרת דרך נכונה יודעים לחשוב מחוץ לקופסה ולעלות פי כמה מונים על חשיבה של אחרים".

negishut icon עבור לתוכן העמוד