דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
היכל התרבות
הסדרי החנייה החדשים בעיר
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
מחיר למשתכן
הקתדרה העממית
הרפורמה במחלקת הגבייה
התנדבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה

שר האוצר וקצין החינוך הראשי של צה"ל ביקרו במרכז מורשת יהדות בבל

19/04/2017 10:00
שר האוצר וקצין החינוך הראשי של צה"ל ביקרו במרכז מורשת יהדות בבל (הגדל)

שבועיים עמוסים במיוחד עברו על מרכז מורשת יהדות בבל. במהלך החג אירח המרכז את שר האוצר, מר משה כחלון שהגיע עם פמלייתו ופגש במקום את ראש העיר, ליאת שוחט, וסגנה אפי גוטמן. בהמשך ביקר כחלון גם במרכז מורשת יהדות לוב והתרשם מהעשייה הרבה בשני המוזיאונים הללו.

 

 

שבוע קודם לכן ביקר במרכז מורשת יהדות בבל קצין החינוך הראשי של צה"ל, תא"ל אבנר פז צוק, ששמע את סיפורם האישי של אנשי המרכז ואת סיפור הקמתה של המחתרת הציונית בעיראק שפעלה בשלושה נתיבים: חינוך, עלייה והגנה. בסיומו של הביקור סוכם על הקמתו של "צוות מוחות" משותף שיכין תכנית מקיפה לביקורם של חיילי צה"ל במרכז מורשת יהדות בבל.

 

 

את פני קצין החינוך הראשי שלווה ע"י ראש מערך החינוך, אל"מ לורה נחום-בן חמו, קיבלו יו"ר מרכז מורשת יהדות בבל, פרופ' אפרים צדקה, מ"מ מנכ"לית המרכז, יפה מססה, יו"ר יוצאי המחתרת הציונית בעיראק, זבולון הראל, מנהלת מחלקת ההדרכה במרכז, איילת שמש והעיתונאי ברוך מאירי. הביקור החל בסיור באגף המחתרת והעלייה אותו ליווה זבולון הראל. לאחר מכן סיירו קצין החינוך הראשי ומלוויו בשאר האגפים המרתקים של המוזיאון.

 

 

 

"הביקור כאן העניק לנו הזדמנות נפלאה לראות מקרוב חלקים מהמורשת המפוארת של קהילה עתיקת יומין של יהדות בבל", סיכם פז צוק. "המוזיאון מציג בפני המבקר בצורה מרתקת לא רק את ההיסטוריה של יהדות בבל, אלא גם למעשה של היהדות בכללותה. מרתק מאוד היה לשמוע את סיפורם האישי של אנשי המרכז, ואת סיפור הקמתה של המחתרת הציונית בעיראק. אין לי ספק שהצעירים בכלל וחיילי צה"ל בפרט שיבקרו במרכז ימצאו בביקורם עניין רב. חשוב לנו שחיילי צה"ל שיבקרו במקום יספגו חוויה מיוחדת שאותה ינחילו לדורות הבאים".

 

"אין לי כל ספק שהביקור של קצין החינוך הראשי בצה"ל היה מוצלח מכל הבחינות", סיכם פרופ' צדקה.

negishut icon עבור לתוכן העמוד