• תפוח פיס
  • נווה סביון
  • מגדל המים
  • ספורט
  • תעשייה ומסחר
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Calendar
Calendar

לוח אירועים

לכל האירועים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
מחיר למשתכן
התנדבות
הקתדרה העממית
רישום לצהרונים
היכל התרבות
חוגים ופעילויות לכל המשפחה
הרפורמה במחלקת הגבייה
הנחיות למניעת יתושים ונחשים
הסדרי החנייה החדשים בעיר

ביטחון בלחיצת כפתור - קהילה תומכת באור יהודה

קהילה תומכת היא תוכנית חדשנית המאפשרת למבוגר/ת להמשיך להתגורר בביתו, בחיק הקהילה המוכרת, בהתבסס על מכלול שירותים הניתנים לו לשיפור איכות החיים
8/06/2015
ביטחון בלחיצת כפתור - קהילה תומכת באור יהודה (הגדל)


בסוף שנות ה-90' ערכו אגף הרווחה והעמותה למען הקשיש באור יהודה סקר צרכים בקרב אוכלוסיית הקשישים בעיר, לצורך הקמת קהילה תומכת ראשונה מסוגה באור יהודה, מתוך הכרה בחשיבות שירות זה לאיכות החיים של האוכלוסייה המתבגרת ומתוך רצון לפתח שירות נוסף לקשישים. לאחר איתור הצרכים, הוחל בהקמת השירות באמצעות ועדת היגוי משותפת לאגף הרווחה, לעמותה לקשיש ולארגון הג'וינט. 

 

רישום לדיוור ישיר

רישום לפייסבוק

הירשמו
לדיוור הישיר

  

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


קהילה תומכת היא תוכנית חדשנית המאפשרת למבוגר/ת להמשיך להתגורר בביתו, בחיק הקהילה המוכרת, בהתבסס על מכלול שירותים הניתנים לו לשיפור איכות החיים, להבטחת פתרון מיידי של בעיות הצצות לפתע וכל זאת נעשה באמצעות אב קהילה, המתגורר בקרבת מקום ומצוי בקשר קבוע עם חברי הקהילה. שירות זה מאפשר לקשיש להישאר לגור בסביבה המוכרת ומקל על ילדיו את נטל הדאגה היומיומית להוריהם.

אב הקהילה באור יהודה, איציק אשכנזי, הוא גמלאי צה"ל (שירת כסגן אלוף), המשמש כתובת מיידית וראשונית עבור חברי הקהילה לסיוע בהתמודדות הקשיש עם צרכים יומיומיים: איציק מבצע תיקונים קלים בבית, דואג להזמנת מומחים לביצוע תיקונים מורכבים תחת פיקוחו ובמחיר מוזל, מתווך בין חברי הקהילה ובין גורמים שונים (כמו קופ"ח,שירותים סוציאליים קהילתיים וחברתיים) ועוד.

שירות נוסף, הניתן לחברי הקהילה, הוא חיבור באמצעות לחצן מצוקה למוקד אנושי, המציע מגוון שירותים רפואיים, כמו הזמנת רופא פרטי לביקור בית 24 שעות ביממה, הסעה לביה"ח באמבולנס במקרה חרום תמורת השתתפות עצמית נמוכה ועוד. חברי הקהילה נפגשים אחת לשבוע בשעות הבוקר לפעילות חברתית במועדון בית זנגי.

נכון להיום, מונה הקהילה כ-207 חברים. לאור הצלחת הפרויקט, החליטה ועדת ההיגוי להרחיב את השירות גם לאוכלוסיית דוברי רוסית/בוכרית.

אפשר לומר, שכל החבר בקהילה תומכת, אף פעם אינו לבד. אין זו סתם סיסמא מבחינת הקשישים, אלא מציאות, כי הם מקבלים שירות באמצעותו דואגים לצרכים החיוניים שלהם ומאפשרים להם להמשיך ולחיות באיכות חיים טובה, בבריאות ובביטחון.

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד